Administrator Linux

2013-09-05 | Autor: zuki

Często zdarza się że hosting dzielony to za mało i stajemy przed koniecznością zakupu serwera dedykowanego. O ile sam zakup lub wynajem nie jest dużym problemem o tyle już administracja nim może być.

Tak więc gdy już wybierzemy serwer i zdecydujemy się na system operacyjny, najczęściej jest to Linux. Pewnie zastanawiasz się czemu Linux? Bo jest on jednym z bezpieczniejszych systemów serwerowych i  bardzo dobrze przystosowany do tego typu zastosowań, ale przede wszystkim jest bardzo stabilny i praktycznie nie ma na niego wirusów.

Gdy już mamy serwer z systemem Linux pozostaje znaleźć kogoś kto się nim zajmie. Można oczywiście robić to samemu przy pomocy paneli administracyjnych takich jak Plesk, ale mają one swoje ograniczenia i serwer nigdy nie będzie działać tak dobrze jak pod okiem Administratora Linux. Administrator nie dość że lepiej go skonfiguruje to jeszcze w przypadku jakiś problemów szybciej je rozwiąże, a dzięki temu zmniejszą się przestoje.

Tak więc kupując serwer należy pamiętać aby znaleźć najlepiej najpierw administratora, a on już nam pomoże w wyborze, instalacji i konfiguracji serwera. 

 

 
Kategorie: Internet, Komputery, Usługi informatyczne